Vești excelente pentru suporterii lui Dinamo înaintea noului sezon. Unul dintre jucătorii care au lipsit o perioadă importantă din cauza problemelor medicale, Raul Opruț, a transmis un mesaj optimist și a anunțat că se apropie de revenirea pe teren.

Fotbalistul formației din Ștefan cel Mare a declarat că procesul de recuperare decurge conform planului și că obiectivul său este să fie pregătit cât mai curând pentru a reintra în circuitul echipei. Mesajul său vine într-un moment în care Dinamo încearcă să își consolideze lotul și să abordeze cu încredere noua stagiune.

Dinamo primește un impuls important

Absența jucătorului a fost resimțită în ultimele luni, mai ales că acesta reprezintă una dintre soluțiile importante pentru compartimentul din care face parte. Recuperarea sa este atent monitorizată de staff-ul medical, iar semnalele sunt încurajatoare.

Fotbalistul a explicat că se află într-o etapă avansată a procesului de refacere și că lucrează intens pentru a reveni la capacitate maximă. Acesta a transmis că își dorește să revină cât mai repede alături de colegi și să contribuie la obiectivele echipei.

”Mă simt bine, recuperarea decurge foarte bine. Mai am ceva timp de așteptat din păcate, dar sunt nerăbdător să intru la antrenamente, să simt și eu pe pielea mea cum sunt antrenamentele cu noul staff.

Așteptarea doare, pentru că nu e ușor să treci peste o accidentare, mai ales la cum s-a întâmplat, dar mă bucur că sunt tot mai aproape de revenirea pe teren.

Am început de două zile mișcarea pe teren. Nu pot să zic exact cât va mai dura, dar nu mai e foarte mult timp. Cred că la primul meci din campionat voi fi pregătit”, a spus Raul Opruț, într-un interviu acordat celor de la 48 TV.

Noul proiect de la Dinamo prinde contur

Conducerea clubului și staff-ul tehnic încearcă să construiască o formație competitivă pentru sezonul care urmează. În această vară au avut loc mai multe schimbări, iar revenirea jucătorilor accidentați este considerată la fel de importantă precum transferurile realizate.

Antrenorii lui Dinamo își doresc să aibă la dispoziție un lot cât mai numeros și mai valoros, iar întoarcerea unuia dintre fotbaliștii importanți reprezintă o veste excelentă pentru echipă.

Suporterii așteaptă cu nerăbdare revenirea

Fanii dinamoviști au reacționat pozitiv după apariția informațiilor privind recuperarea jucătorului. Aceștia speră ca revenirea sa să aducă un plus de consistență și experiență într-un sezon care se anunță extrem de dificil în Superligă.

Dacă procesul de recuperare va continua fără probleme, fotbalistul ar putea reveni pe teren în perioada următoare, oferindu-i antrenorului o soluție importantă pentru meciurile oficiale.

Foto: gsp.ro

Comentarii Facebook

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.